Filtr

Zajímá vás průmysl 4.0? Podělte se s námi o vaše názory!

Do 5. května probíhá dotazníkové šetření v rámci projektu, který řeší Výzkumný ústav bezpečnosti práce a Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

➡️ http://bit.ly/dotaznik_prumysl40

wordcloud

Světový trend Průmyslu 4.0 je založen na ICT a dalších pokrokových technologiích, na digitalizaci všech ekonomických činností. Dynamicky postupuje automatizace a robotizace ve výrobě. Ve službách se nejvíce rozšířilo online obchodování. Automatizace a kybernetizace postupně transformuje výrobu a služby do podoby chytrých produktů, chytrých továren, inteligentních systémů (Internet věcí, Internet služeb a Internet lidí), které budou čím dál více a rychleji schopny interaktivity, samoregulace a komunikace s uživateli.

Jaké mají názory na současnou BOZP, jak hodnotí českou legislativu BOZP a s jakými problémy se při své práci potýkají? Vítězové soutěže pro odborně způsobilé osoby v prevenci rizik PROFESIONÁL BOZP odpovídali na otázky naší redakce. Letos se můžete přihlásit do 2. ročníku soutěže PROFESIONÁL – KOORDINÁTOR BOZP NA STAVENIŠTI, která se s Profesionálem BOZP střídá. Její uzávěrka je 31. července 2018.

V případě zájmu o zpracování rešerše Oborovou knihovnou Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v. v. i., zašlete Váš požadavek na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či zavolejte na telefonní číslo +420 221 015 836.

Další informace zde.

Tentokrát se v našem prázdninovém testu zaměříme na Vaši orientaci v právních předpisech. I když se dají vyhledat na internetu a znalost čísel předpisů z paměti není tedy nezbytně nutná, může urychlit a ulehčit práci. Jestli tuto znalost ovládáte, si můžete ověřit v následujícím testu.