Filtrovat

Zajímá vás průmysl 4.0? Podělte se s námi o vaše názory!

Do 5. května probíhá dotazníkové šetření v rámci projektu, který řeší Výzkumný ústav bezpečnosti práce a Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

➡️ http://bit.ly/dotaznik_prumysl40

wordcloud

Světový trend Průmyslu 4.0 je založen na ICT a dalších pokrokových technologiích, na digitalizaci všech ekonomických činností. Dynamicky postupuje automatizace a robotizace ve výrobě. Ve službách se nejvíce rozšířilo online obchodování. Automatizace a kybernetizace postupně transformuje výrobu a služby do podoby chytrých produktů, chytrých továren, inteligentních systémů (Internet věcí, Internet služeb a Internet lidí), které budou čím dál více a rychleji schopny interaktivity, samoregulace a komunikace s uživateli.

bozp hrou MediumPořádáte pro své zaměstnance nějaké zajímavé aktivity v rámci BOZP? Tak neváhejte a posílejte ukázky podpory BOZP na vašem pracovišti na e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Každý půlrok se bude losovat o účast na jednodenní vzdělávací akci, kterou pořádá Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v i., dle vlastního výběru zdarma. Dva vylosovaní účastníci obdrží balíček propagačních předmětů.
 
 

100 let bozpPohled na bezpečnost a ochranu zdraví při práci se v průběhu posledních 100 let významně změnil, a to od prvotního zajištění bezpečnosti provozovaných strojů a zařízení, až po vnímání důležitosti lidského činitele v pracovním procesu při zajišťování bezpečnosti a ochrany zdraví zaměstnanců.

Publikace 100 let BOZP 1918 - 2018 mapuje období historie bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, historii vzniku a vývoje Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, předmět jeho hlavní činnosti a činnosti jednotlivých oddělení a odborných pracovišť. Mimo jiné zmiňuje i významné mezinárodní instituce zabývající se touto problematikou.

Ke stažení zde

Jaké mají názory na současnou BOZP, jak hodnotí českou legislativu BOZP a s jakými problémy se při své práci potýkají? Vítězové soutěže pro odborně způsobilé osoby v prevenci rizik PROFESIONÁL BOZP odpovídali na otázky naší redakce. Letos se můžete přihlásit do 2. ročníku soutěže PROFESIONÁL – KOORDINÁTOR BOZP NA STAVENIŠTI, která se s Profesionálem BOZP střídá. Její uzávěrka je 31. července 2018.

V případě zájmu o zpracování rešerše Oborovou knihovnou Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v. v. i., zašlete Váš požadavek na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či zavolejte na telefonní číslo +420 221 015 836.

Další informace zde.

Tentokrát se v našem prázdninovém testu zaměříme na Vaši orientaci v právních předpisech. I když se dají vyhledat na internetu a znalost čísel předpisů z paměti není tedy nezbytně nutná, může urychlit a ulehčit práci. Jestli tuto znalost ovládáte, si můžete ověřit v následujícím testu.