Kategorie:

Bezpečnost a ochrana zdraví zaměstnanců při řízení podniku povýšená na úroveň ekonomických ukazatelů, to je ve zkratce hlavní důvod pro získání prestižního osvědčení „Bezpečný podnik“, které včera v pražském Kaiserštejnském paláci obdrželi zástupci celkem sedmnácti firem.

O atraktivitě „Bezpečného podniku“ svědčí, že téměř všechny společnosti oceněné za nadstandardní ochranu svých zaměstnanců při práci toto osvědčení obhájily z minula, velká část už poněkolikáté. Rekordmany jsou dvě společnosti: ČEZ, a. s., Jaderná elektrárna Dukovany a Synthomer a. s., které získaly toto ocenění podeváté.

Zástupcům 17 společností předali osvědčení „Bezpečný podnik“ náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Zuzana Freitas Lopesová společně s generálním inspektorem Státního úřadu inspekce práce Rudolfem Hahnem. Toto ocenění nejen prokazuje, že společnosti mají zaveden systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, díky kterému docílily vyšší úrovně kultury a bezpečnosti práce, ale prokazuje především funkčnost tohoto systému i ve skutečnosti na jejich pracovištích.

Osvědčení Bezpečný podnik se získává na dobu tří let, kdy po celou dobu je takto oceněná společnost pod zvýšeným dohledem inspektorů bezpečnosti práce. Pro firmy je získání takového ocenění prestižní záležitostí. V České republice se v současné době prokazuje platným osvědčením celkem 67 společností, ve kterých pracuje skoro 50 tisíc zaměstnanců, a které přispívají zavedením a důsledným uplatňováním systémového pojetí řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ke snižování pracovní úrazovosti i nemocnosti svých zaměstnanců na minimum.

K datu 31. 10. 2023 získaly osvědčení „Bezpečný podnik“ následující firmy:

 • ASSA ABLOY Opening Solutions CZ s.r.o.; divize Stavební zámky, se sídlem v Rychnově nad Kněžnou
 • CZ LOKO, a.s.; provozovna Jihlava, se sídlem v České Třebové
 • ČEZ, a. s., Jaderná elektrárna Dukovany, se sídlem v Dukovanech
 • ČZ a.s., provozovna Strakonice, se sídlem v Praze
 • ČZ Řetězy, s.r.o., se sídlem ve Strakonicích
 • Ferring-Léčiva, a.s., se sídlem v Jesenici u Prahy
 • HOCHTIEF CZ a. s., se sídlem v Praze
 • Chropyňská strojírna, a.s., se sídlem v Chropyni
 • Innomotics, s.r.o., o. z. Elektromotory Mohelnice, se sídlem v Mohelnici
 • Lovochemie, a.s., se sídlem v Lovosicích
 • KDYNIUM a. s., se sídlem ve Kdyni
 • Robert Bosch, spol. s r.o., se sídlem v Českých Budějovicích
 • Schaeffler Production CZ s.r.o., se sídlem v Lanškrouně
 • Synthomer a.s., se sídlem v Sokolově
 • THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a.s., se sídlem v Dačicích
 • TRCZ s.r.o., se sídlem v Lovosicích
 • VESUVIUS ČESKÁ REPUBLIKA, a.s., se sídlem v Třinci

TZ SÚIP 

Kategorie:

bp newOpava - Zástupcům deseti společností bylo včera v slavnostním sále historické budovy Kulturního domu Petra Bezruče v Opavě předáno osvědčení „Bezpečný podnik“. To je pro firmy potvrzením, že bezpečnost a ochranu zdraví svých zaměstnanců berou vážně a je pro ně stejně důležitá jako ekonomické ukazatele. Většina oceněných společností obhájila toto osvědčení už z minula, velká část dokonce opakovaně. Zároveň se "Bezpečným podnikem" staly i nové firmy, které se rozhodly nadstandardně chránit zdraví svých zaměstnanců při práci nad rámec legislativních požadavků.

Kategorie:

bp new

Opava – Dvanácti společnostem bylo dnes v Knihovně Petra Bezruče v Opavě předáno prestižní osvědčení „Bezpečný podnik“. Pro oceněné firmy je to potvrzení, že pro bezpečnost a zdraví svých zaměstnanců dělají více, než jim nařizuje zákon, a vytvářejí jim skutečně bezpečné pracovní prostředí. Všechny oceněné firmy osvědčení „Bezpečný podnik“ obhájily z minula, některé opakovaně. Tři ze společností získaly toto ocenění posedmé a úplným premiantem jsou Teplárny Brno, a.s., jež jsou „Bezpečným podnikem“ už poosmé.

Kategorie:

bp new

Opava – Přestože velká část firem musela čelit velkým komplikacím spojeným s pandemií covid-19, našly se podniky, které se rozhodly udělat pro bezpečnost svých zaměstnanců na pracovištích něco navíc nad rámec zákonem stanovených povinností, což stvrzuje udělení osvědčení „Bezpečný podnik“. Dvě firmy jej získaly poprvé, další subjekty už poněkolikáté a obdiv zaslouží společnosti Nestlé Česko s.r.o.; závod SFINX Holešov a Synthomer a.s., se sídlem v Sokolově, které jsou „Bezpečným podnikem“ už poosmé.

Kategorie:

bp new

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Opava – Spousta firem musela v letošním roce kromě obvyklých každodenních problémů ještě čelit následkům pandemie covid-19,  přesto se našly podniky, které se rozhodly udělat pro bezpečnost svých zaměstnanců na pracovištích něco navíc nad rámec zákonem stanovených povinností, což stvrzuje udělení osvědčení „Bezpečný podnik“. Všechny oceněné firmy jej získaly už poněkolikáté a obdiv zaslouží společnost ČEZ, a. s., Jaderná elektrárna Dukovany, která je „Bezpečným podnikem“ už poosmé.

Kategorie:

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a generální inspektor Státního úřadu inspekce práce Rudolf Hahn předali 21. října 2014 v Kaiserštejnském paláci v Praze osvědčení „Bezpečný podnik“ zástupcům 16 společností.

Kategorie:

Ekonomická hlediska by neměla zůstat jedinou prioritou firem a podniků u nás. Na stejnou úroveň bychom měli stavět ochranu zdraví i životního prostředí a vysoké standardy bezpečnosti práce, které se budou uplatňovat na všech firemních úrovních. Přispět k tomu má i program „Bezpečný podnik“, který sedmnáctým rokem realizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu se Státním úřadem inspekce práce.