Kategorie: Požární ochrana
Počet stran: 79
ISBN: 978-80-86466-85-9
Rok vydání: 2015
Odkaz: OdkazKe stažení

Počet zobrazení: 15479

Recenze

Tato publikace navazuje na dlouhou tradici vydávaných odborných materiálů, které vedle teoretických textů obsahovaly také praktické „technické“ informace nebo poznatky z požárů, u kterých již byla zjištěna příčina vzniku požáru.
Tato útlá kniha obsahuje soubor vyšetřovaných požárů vozidel, strojů a dalších zařízení, kde hrála hlavní roli technická závada jako příčina vzniku požáru. Jedná se o výběr případů s jednoznačnou příčinou vzniku požáru, které se staly v letech 2009 až 2015. 
Všechny texty a fotografie, které byly v tomto materiálu použity, jsou dílem příslušníků MV-generálního ředitelství HZS ČR, Technického ústavu požární ochrany a v jednom případě příslušníka HZS Plzeňského kraje. U každého případu je vždy uvedeno jméno příslušníka, který daný případ zkoumal a následně zpracoval odborný text. Ten byl následně využit pro tuto knihu. Většina textů byla redakčně krácena a upravena. 
U zveřejněných případů jsou úmyslně vynechány místopisné podrobnosti. Pro zájemce o podrobnější informace je u každého případu uvedeno jeho evidenční číslo (ECUD) a příslušný hasičský záchranný sbor, u kterého lze tyto informace získat.
Jsem pevně přesvědčen, že tato útlá publikace dokáže také reprezentovat kvalitní práci všech vyšetřovatelů požárů, kteří působí u Hasičského záchranného sboru České republiky, a přinese zajímavé informace o některých příčinách vzniku požárů i laické veřejnosti.

Datum vložení: