Veletrh vědy 2019

Kategorie:
Výstavy, veletrhy
Datum:
6.6.2019 - 8.6.2019
Místo konání:
PVA EXPO PRAHA - Beranových 667, 199 00 Praha-Letňany
Česko

Nespočet novinek a zajímavostí ze světa vědy, nových technologií a inovací – takový bude letošní ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR. V pořadí již pátý ročník se uskuteční ve dnech 6. – 8. 6. 2019 v moderních výstavních halách v PVA EXPO PRAHA. A jakkoliv Veletrh vědy patří mezi nejmladší veletrhy, stal se za čtyři roky nejrychleji rostoucím veletrhem v ČR a je nejsledovanější mezi nadšenci nových technologií, inovací a mladou generací obecně. V loňském roce na Veletrh vědy přišlo rekordních 25 tis. návštěvníků.

 

Dovolujeme si Vás pozvat do společného stánku Evropské agentury pro BOZPMinisterstva práce a sociálních věcí a Výzkumného ústavu bezpečnosti práce (hala č. 4). Návštěvníci se zde seznámí se sympatickým nešikou jménem NAPO, který je hlavním hrdinou filmů s tématy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a v běžném životě.

S využitím této populární postavičky připravili odborníci na bezpečnostní problematiku zábavné a tvůrčím způsobem pojaté filmy a vzdělávací materiály zaměřené na obeznámení žáků s problematikou bezpečnosti a ochrany zdraví při pracovních a školních činnostech. Záměrem autorů bylo připravit flexibilní moduly využitelné pro různé druhy či témata výuky vhodné především pro:

  • zdravotní a sociální rozvoj žáků, tzv. sociální učení; 
  • přírodní vědy, chemii, fyziku apod. (nebezpečné látky, nauka o lidském těle);
  • dopravní výchovu (bezpečnostní značky);
  • výuku mateřského jazyka a cizích jazyků;
  • umělecké předměty (kreslení, hry apod.).

Vzdělávací projekt Napo pro učitele je dostupný prostřednictvím Českého Focal Pointu pro BOZP - rubrika Vzdělávání.

Filmy s NAPO budou promítány po celou dobu trvání veletrhu a návštěvníci mohou získat vybrané filmy na DVD, dále i informační materiály a propagační předměty. Pro děti, mládež a jejich doprovod je připraveno poučení o bezpečném zacházení s chemikáliemi a obecně o potřebě ochrany zdraví a bezpečného chování, a to formou her, kvízů a křížovek.

Těšíme se na setkání s Vámi!

http://www.veletrhvedy.cz/cz/

vv2019

 

 
 

Všechny termíny:

  • Od 6.6.2019 do 8.6.2019
  • 8.6.2019
  • 7.6.2019

Powered by iCagenda