Od Pro

Latecoere (LETOV LETECKÁ VÝROBA s.r.o.)

Beranových , 199 00 Praha, , Česko

logo latecoere

Pražský závod s bohatou historií se pod vlajku Latécoère připojil v roce 2000. Je to jeden z mála závodů leteckého odvětví, jehož know-how obrábění tvrdých kovů a povrchové úpravy uznávají přední světoví výrobci letadel.

Závod Letov byl založen v roce 1918 a od konce první světové války se zde vyráběla letadla. Po druhé světové válce Letov své zkušenosti přenesl do licenční výroby vojenských letadel a také do výroby křídel ruských stíhacích letounů MiG-19 a MiG-21. Největší rozmach zažíval český závod v 50. až 80. letech, kdy zaměstnával na 2500 zaměstnanců. Na základě těchto svých bohatých zkušeností také Letov v 60. letech zahájil vývoj a poté i výrobu simulátorů letu. Na počátku 90. let začal podnik pracovat pro Airbus a vyráběl nouzové dveře pro A321. Zhroucení východního bloku v 90. letech však mělo na závod dopad. Závod se rozdělil na několik částí, které byly privatizovány a jednu z nich odkoupila společnost Latécoère.

 

zp

2005: Stavíme na bezpečnosti

Ocenění Správná praxe získané v roce 2005 za projekt, který představuje systematickou a vícestrannou snahu společnosti o realizaci protihlukových opatření jejich implementaci do vnitřní dokumentace, provedením náročného odhlučnění montážního pracoviště uzavřením zdrojů do akustických kabin, instalace akustického absorpčního systému v obrobně před započetím, trvalou spoluprací s odbornou firmou za účelem konzultací a zpracování hlukových studií.